Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy i jego zastosowanie w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników stosowanych w kosmetyce. To substancja naturalnie występująca w organizmie każdego człowieka, w tym głównie w skórze. Jaką funkcję pełni kwas hialuronowy? Jakie posiada zastosowanie w branży kosmetycznej?

Kwas hialuronowy – sekret młodości
Kwas hialuronowy, inaczej określany także jako HA czy hialuronian sodu, to związek chemiczny, który znajduje się w niemalże każdej tkance organizmu ludzkiego, a także innych organizmów żywych.

Największą ilość tego związku posiada skóra. To właśnie tam odpowiada on za jej właściwy poziom nawilżenia, elastyczność oraz jędrność, a tym samym młody wygląd. Z czasem jednak ilość kwasu hialuronowego w organizmie zaczyna maleć – prowadzi to do pojawiania się oznak starzenia, w tym między innymi zmarszczek, wiotkości skóry.

Wyjątkowe właściwości tego związku doceniła również branża beauty – dzisiaj jest on składnikiem wielu preparatów kosmetycznych, a także wykorzystywany jest podczas licznych zabiegów upiększających.

Kosmetyka a kwas hialuronowy
Aktualnie kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji w branży kosmetycznej. Stosowany jest jako środek o wybitnych właściwościach nawilżających, który potrafi również zadbać o młody wygląd skóry.

Kwas hialuronowy jest między innymi stosowany jako składnik kremów do twarzy i pod oczy, balsamów, maseczek do twarzy. Można zakupić także czysty kwas hialuronowy, który posiada postać lekkiego żelu.

Dodatkowo, można spotkać go nie tylko w produktach dostępnych w drogeriach. Jest on używany również podczas zabiegów świadczonych w salonach kosmetycznych oraz w gabinetach medycyny estetycznej.

Związek ten wykorzystywany jest między innymi do wypełniania zmarszczek, rewitalizacji skóry, poprawy owalu twarzy, również do nieinwazyjnego modelowania i powiększania ust oraz innych obszarów twarzy i ciała.

Skin Care Clinic – kwas hialuronowy Poznań – z profesjonalnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego skorzystasz także w naszej klinice medycyny estetycznej Skin Care Clinic w Poznaniu.